4 LIDÉ | 2 ROKY | 25 ZEMÍ

Nemohli jsme se smířit s představou každodenního sezení na kancelářské židli, a tak jsme se rozhodli vydat na CESTU KOLEM SVĚTA. Chtěli jsme tak vykročit z každodenních stereotypů, které udává společnost. Motivem cesty pro nás bylo uskutečnit si sen a procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky, na které zpravidla běžná dovolená nestačí!
V práci jsme proto dali výpověď a vyrazili do světa. Cesta nakonec trvala přes 2 roky, během kterých jsme objeli 25 zemí. Chtěli jsme ukázat mladým lidem, že nemusí být po škole už jen zavřeni v „officu“. STOP OTLAČENÝM ZADKŮM!!Sledujte naše dobrodružství na FacebookuMOHLI JSTE NÁS VIDĚT

Jsme zpět v České Republice, abychom s vámi sdíleli bláznivé historky z naší cesty kolem světa!
Napište nám skrze KONTAKT
, máte-li zájem o projekci, cestovatelský článek, rozhovor, nebo jinou spolupráci!

Sobota, 27. května, 2017

HIMALÁJSKÝ ÚSMĚV - nový cestovatelský projekt
Plníme si další sen a vyrážíme do HIMALÁJÍ!! Nemáme žádný plán, nevíme, na jak dlouho, kde budeme spát, co tam budem dělat, ale co, život je jen jeden, tak na co čekat...


Pátek, 26. května, 2017

ZNOVU VYRÁŽÍME DO SVĚTA!
Naše další tajná cesta je tak tajná, že jsme skoro zapomněli, že už MÁME ZÍTRA LET!! :-D A kam letíme?? NEPAAAL juhuhuuuuu! S podrobnostmi našeho nového cestovatelského projektu HIMALÁJSKÝ ÚSMĚV vás budeme postupně seznamovat ;-)


Pondělí, 15. května, 2017

LETENKY KOUPENY!! Czech Tour 2017 skončilo
Ukončili jsme turné cestovatelských projekcí a to znamená jen jediné! Musíme zase odjet :-D Kam to tentokrát bude? Nechte se překvapit už příští týden! DĚKUJEME VŠEM za návštěvu naší show a sledování projektu!!! Uspořádali jsme 35 projekcí po ČR, byli jsme v 5 základních školách, 1 škole střední a 1 domovu důchodců. Všude jsme se setkali s úžasnými lidmi! Doufáme, že jste se dobře bavili! Další cesta bude neméně bláznivá!!


PROGRAM cestovatelských projekcí
Těšíme se na vás na jedné z našich cestovatelských multimediálních projekcí.

Úterý, 17. ledna, 2017

KARIBIK - Střední Amerika
Posíláme vám trochu slunce na zahřátí v těchto zimních dnech a naše dobrodružná cesta Střední Amerikou nyní i ve videu!! Kolumbie -
Kostarika - Panama - Nicaragua - Honduras - El Salvador - Guatemala - Belize - Mexiko
Neděle, 1. ledna, 2017

Milí cestovatelé, PF 2017 !!!
Tým Travel4ever vám přeje
ŠŤASTNEJ NOVEJ PROCESTOVANEJ!!
V uplynulém roce
jsme navštívili celkem 17 zemí: Indonésii, Východní Timor, Austrálii, Argentinu, Chile, Bolívii, Peru, Ekvádor, Kolumbii, Panamu, Kostariku, Nikaraguu, Honduras, El Salvador, Guatemalu, Mexiko a Kubu. Po dvou letech jsme se už ale fakt těšili domů! Chceme se s vámi podělit o spoustu bláznivých historek, a proto vás v novém roce zveme zveme na následující cestovatelské show:

Pátek, 11. listopadu , 2016

STŘEDNÍ AMERIKOU AŽ NA KUBU!!!
Po zdolání
Jižní Ameriky před námi stála méně známá a nebezpečnější cesta po Střední Americe. Vše začalo dobrodružnou plavbou z Kolumbie do Panamy, po které jsme postupně projeli úžasně zelenou Kostariku plnou zvířat, autentickou Nicaraguu, ošemetné státy Honduras a El Salvador s největším počtem vražd na obyvatele, naší nejoblíbenější zemi Střední Ameriky - nádherně barevnou Guatemalu!! Stopem jsme dojeli přes Belize až do Mexika, kde jsme strávili skvělé 3 týdny před finální cestou na Kubu!! Poslední země pro nás byla díky komunistickému režimu doslova cestováním v čase. Vyhráli jsme výzvu 14 dní bez facebooku a internetu, a tak se s vámi o zážitky teprve podělíme! Važme si toho, že žijeme v Evropě, protože se tu máme fakt dobře! Často si ani neuvědomíme, že většina lidí ve světě nemá jídlo, teplou vodu, záchod nebo další věcí, které považujeme za zcela samozřejmé!!

Čtvrtek, 20. října, 2016

ZASE JEDEME STOPEM
Stopování ve
STŘEDNÍ AMERICE není asi úplně nejbezpečnější způsob cestování, ale zase při tom zažijete spoustu srandy!! Zároveň je to způsob, jak poznat místní lidi a slyšet neuvěřitelné příběhy z těchto složitých zemí!! Dyť my už vypadáme, jak bezdomovci :-D
Pondělí, 12. září, 2016

PŘIPRAVTE TEQUILU, TACOS A SOMBRÉRA
PROTOŽE PŘIJÍŽDÍ TRAVEL4EVER!!


Guatemalu jsme si velmi užili a stala se naší nejoblíbenější zemí Střední Ameriky. Je tam celkem levno a má toho hodně, co nabídnout. Aktivní sopky, májské pyramidy, oceán, džungli, úžasnou autentickou kulturu a milé lidi! Překročili jsme hranice s Belize a pokračovali jsme ve stopování až do
MEXIKA!!!
Pátek, 9. září, 2016

JE TO TAM!! PROJELI JSME JIŽNÍ AMERIKU
Z JIHU NA SEVER!!


Zabralo to
5 měsíců, z Konce světa v Argentině do Cartageny na severu Kolumbie. Jeli jsme stopem i veřejnou dopravou, pěšky, na kole i lodí. Prostě jak se dalo a jak to bylo nejlevnější, abychom vůbec mohli náš sen uskutečnit! Za téměř půl roku života v Latinské Americe jsme se teprve trochu naučili cestovat, bez plánu, auta a omezeného času! Žili jsme šťastně přítomností ze dne na den! Viděli a zažili jsme skvělé věci! Velký dík patří všem úžasným lidem, které jsme cestou potkali a hlavně všem členům týmu T4E, protože cestovat ve více lidech delší čas je fakt obtížný!! Zrovna jsme dost divoce přejeli loděmi z Kolumbie do Panamy, kde nám došli peníze a setrvávali jsme v komunitě původních obyvatel Kuna. Ve vesnici jsme byli řízeně a brutálně opiti na "menstruační party", při které přijímají dívku mezi ženy :-D Určitě se tak těšte na další bláznivé zážitky z Centrální Ameriky! Pokračujeme už v Karibiku!! Děkujeme všem za přízeň! Snad vás občas naše příspěvky pobaví a některým ulehčí práci v kanclu ;-)Díky!!! TÝM T4E

Středa, 7. září , 2016

NOVÉ VIDEO: Bolívie - Život ve výškách
Pokud přejedete do Bolívie z Chile, na první pohled uvidíte obrovskou změnu mezi těmito zeměmi. Na ulicích budete potkávat tradičně oděné ženy Cholitas, protože
Bolívie si stále hodně zachovává svou úžasně bohatou kulturu. Na silnicích nepotkáte mnoho osobních aut, což dělá stopování téměř nemožným. Když už vám někdo zastaví, většinou vás stejně zkásne. Dobrá věc je, že ceny v Bolívii jsou o mnoho nižší než v sousedním Chile nebo Argentině! Chvilku nám trvalo zvyknout si na vysokou nadmořskou výšku, protože některá bolívijská města jsou dokonce ve 4000 m.n.m.!! Samotní Bolívijci se nám zdáli trošku odtažití, což nám však vynahradily úžasné scénérie hor, lagun a vesniček! Úžijte si video a nakoukněte do nádherné bolivijské kultury!!
Čtvrtek, 25. srpna 2016

Výprava do AMAZONSKÉHO PRALESA v PERU!
Potkali jsme dva peruánské bratry, kteří rozjíždějí nový business a začínají brát první lidi do
nádherné dosud nekomerční části džungle. Strávili jsme s nimi úžasné 3 dny, pluli jsme po Amazonce, pobodalo nás dost hmyzu, brutálně jsme zmokli, lovili jsme piraně, šli jsme na noční pochod hledat tarantule a kajmany, pozorovali jsme lenochoda, růžové delfíny a další divou zvěř. Na závěr jsme navštívili malou komunitu žijící v pralese, kde si pro nás místní děti připravili dojemné taneční vystoupení. Nakonec nás taky vzali do kola a celá vesnice aplaudovala našemu tanečnímu umění :-D Úžasný zážitek!!

Pátek, 12. srpna,, 2016

ŠAMANSKÉ RITUÁLY v Amazonském pralese
Přežili jsme Amazonský prales a všechny šamanské rituály včetně
obřadu PURGA (tabák z džunge), vypití AYAHUSKY (liány smrti) a KAMBO ceremonie, při které nám spálili ramena a vetřeli do těla jed z žáby. Po všech těchto spirituálních aktivitách se cítíme jako znovuzrození. Naše těla jsou čistá, mysl volná a náš imunitní systém se prý tou žábou znovu nastartoval na maximum! PERU je úžasná země a jsme si jistí, že se sem jednoho dne vrátíme! Opět jsme trochu blíže vysněnému Karibiku!! Sledujte naše další dobrodružství v EKVÁDORU !!

Pondělí 29. srpna 2016

SAN PEDRO de Atacama
JE TO TADY! Nové video z legendárního místa SAN PEDRO DE ATACAMA v Chile! Pokud cestujete po Chile, určitě si na toto kouzelné pouštní městečko a jeho okolí vyhraďte dostatek času! Buďte opatrní, protože tam klidně můžete zůstat napořád! Nám se podařilo utéct už za 10 dní, ale bylo to dost těžký!!  Snad se tam ještě někdy vrátíme!
Čtvrtek, 4. srpna, 2016

Podzimní PATAGONIE
Pro návštěvu PATAGONIE si nemůžete vybrat lepší čas než PODZIM! Odměnou vám bude méně turistů a skutečně úžasné podzimní barvy! Mrkněte na NOVÉ VIDEO z našeho stopovacího tripu po Argentině a Chile a užijte si krásy míst jako jsou Torres del Paine, Perito Moreno, El Chaltén, El Bolsón nebo San Carlos de Bariloche!! ♥ PATAGONIA & ALFAJOR :-)

Pondělí, 18. července, 2016

Západ slunce nad HUASCARÁNEM
HUASCARÁN je se svými 6 768 m nejvyšší horou PERU a čtvrtou nejvyšší horou JIŽNÍ AMERIKY. Koukněte na ten parádní výhled ze střechy našeho hostelu v Huarazu! Vylezeme ji? Doufám, že ne!


Neděle, 17. července, 2016

NOVÉ VIDEO: Výstup na horu Huayna Potosí 6088 m
Video z naší třídenní expedice v bolívijských Andách!! VÝSTUP na horu HUAYANA POTOSÍ byl jedním z našich největších zážitků cestování!! Vychutnejte si ten pocit dosažení vrcholu 6088 m s námi!!

Čtvrtek, 7. července, 2016

Machu Picchu
Jdeme si takhle v Peru po horách a nejednou nějaký ruiny :-)


Pondělí, 4. července, 2016

NOVÉ VIDEO: El Camino de la Muerte // CESTA SMRTI
Downhill z neuvěřitelných 4800 m do 1200 m se může podařit jen v BOLÍVII!! Užijte si naší jízdu smrti!
Pátek, 24. června, 2016

JE TO TAM!!
Vylezli jsme bolívijskou horu Huayana Potosí - 6088 m OUJEEE

Středa, 22. června, 2016

CAMINO DE LA MUERTE: Další šílenost v Bolívii!!
Přežili jsme downhill na bolivijské Cestě smrti - nejnebezbečnější silnici světa!!


Pondělí, 20. června,, 2016

Solná pláň SALAR DE UYUNI !!
Po dvou dnech jízdy jeepem ve výškách kolem 4 000 m jsme přijeli na místo, které vypadá jako z jiné planety. Tímto místem je největší solná pláň na světě Solar de Uyuni!! Na pláni si můžete dokonale pohrát s perspektivou a pořídit celkem bizarní fotografie! Podívejte se, jak jsme si vyhráli  Určitě jeden z největších zážitků v Bolívii!!
Úterý, 14. června, 2016

Bylo fakt těžký opustit SAN PEDRO DE ATACAMA!!
Je tam něco zvláštního, něco co tě nechce nechat odjet! Něco mezi Aztékama, Májema, Inkama a UFO  Úžasný místo s jedinečnou mystickou atmosférou a navíc skvělej
sandboarding!!

Čtvrtek, 9. června, 2016

Úžasné místo SAN PEDRO DE ATACAMA!!
Toto městečko se propracovalo do trojice našich nejoblíbenějších míst ve světě společně se zélandským Queenstownem a kanadským Whistlerem! Pojedete-li do Chile, nechte si na San Pedro dostatek času, protože vás nenechá jen tak odjet! Neuvěřitelné scenérie pouště a šestitisícových sopek, každodenní nádherné západy slunce, úžasné laguny, sandboarding, latinská hudba, skvělý noční život, prašné uličky centra města, srdeční místní lidé, cestovatelé z celého světa i potulující se hipíci - to vše dodává tomuto místu jedinečnou atmosféru! My už jsme tu týden:-) Zítra už to "snad" vypadá na přesun do BOLÍVIE!!


Čtvrtek, 2. června, 2016

DAVID SE VRÁTIL zpět do týmu a hned pěkně do pouště ATACAMA!!
Stoupli jsme úžasného řidiče kamionu Gonzala, který nás zasvětil do života kamioňáků. Strávili jsme v jeho kabině 2 dny, na kamionu jsme nocovali ve stanu vymetli jsme všechny vyhlášené bufety, s podivem snídali mořské plody, vypili s Gonzalem láhev whisky (ne za jízdy) a hlavně ujeli 850 km neuvěřitelnou scenérií pouště Atacama až na dosah San Pedra!! Foto s rukou pouště a jedeme dááál!! Oujeee
Pátek, 27. května, 2016

TASMÁNIE - Zapomenutý ostrov
My jsme na tento nádherný ostrov nezapomněli a strávili jsme tam úžasný měsíc obklopeni neuvěřitelnou přírodou a milými lidmi! Pojďme se společně vydat po stopách tasmánského čerta v našem NOVÉM VIDEU!

Čtvrtek, 19. května, 2016

Cesta do Austrálie: Stále chybí čas nebo peníze?
Jedním z důvodů, proč jsme opustili pohodlné kancelářské židle a vyrazili do světa, byla
AUSTRÁLIE! Tento tajemný rudý kontinent totiž poutá pozornost lidí z celého světa. Při plánování cesty se zpravidla každému dostaví dva hlavní problémy: ČAS a PENÍZE.

Středa, 11. května, 2016

Stopování v Patagonii
V novém videu z PATAGONIE vás vezmeme za oponu našich bláznivých stopovacích zážitků! Nebylo to vždy lehké, ale potkali jsme mnoho skvělých lidí, kteří nám to pomohli zdolat! Zatím jsme urazili stopem 5000 km z Konce světa v Argentině až do Santiaga de Chile. A pojedeme dál na sever!! Buďte s námi a sledujte naše další dobrodružství v úžasné JIŽNÍ AMERICE! Děkujeme všem za podporu!

Středa, 4. května, 2016

Podzim v Patagonii
Dalším úžasným místem ARGENTINY je
San Carlos de BARILOCHE!! Stále se nemůžeme nabažit těch neskutečných podzimních barev PATAGONIE!! Jen se na to podívejte! Jak se můžeme vrátit domů, když je tu tolik nádherných míst?! Další zastávkou bude CHILE!! Jak jinak než stopem! Vamooos!!!

Čtvrtek, 28. dubna, 2016

Náš nejlepší východ slunce v životě
Nebylo zrovna nejlehčí dostat se v tomto podzimním období stopem do vesničky
El Chaltén, protože silnice byly téměř prázdné. Nakonec jsme to však zvládli a odměnou nám byl nejhezčí východ slunce, který jsme v životě zažili! Vše začalo další den ve 4 hodiny ráno, kdy jsme vyrazili na 15ti hodinový trek národním parkem Los Glaciares. Po 4 hodinách drsné chůze mrazivou nocí jsme konečně stanuli před ohromující horou Mount Fitz Roy, která se tyčí do výšky 3 405 m. Asi po půlhodince čekání se před námi začal odehrávat neuvěřitelný koncert barev, kdy vycházející slunce dokonale ozařovalo obrovské skalní masivy. Štěstí na počasí nás neopustilo ani tentokrát a El Chaltén bude určitě patřit k tomu nejlepšímu, co jsme v Argentině zažili! A my stopujem dál na sever!!

Pátek, 22. dubna, 2016

Ledovec Perito Moreno
Dnes jsme si užívali úchvatných podzimních barev
národního parku Los Glaciares. Vydali jsme se tam za slavným ledovcem PERITO MORENO. Tento ledovec je jedním ze tří ledovců v Patagonii, které stále rostou. Jak se ledovec hýbe a svítí na něj slunce, odlamují se z něj obrovské kusy ledu, které padají do mrazivé vody jezera Argentino. Dokonce jsme byli svědky toho, jak se za mohutného hluku odlomila celá cca 70 m zeď najednou! Na tuto podívanou a nesmírnou sílu přírody už jsme opravdu koukali s otevřenou pusou. Jižní Patagonie je v této části roku dost chladná, ale také nádherná!!

Neděle, 27. března, 2016

360° Jihovýchodní Asie
Video z naší bláznivé cesty po jihovýchodní Asii je tady! Vychutnejte si tu neuvěřitelnou explozi barev, přírody a bohaté kultury
Malajsie, Bruneje, Indonésie, Filipín a Východního Timoru!
Středa, 16. března, 2016

Samojské ostrovy: How to travel cheap in a tropical paradise
Chtěli byste se podívat na tropický ostrov, ale zdá se vám to příliš drahé? Podívejte se na náš
nový článek o tom, jak jsme přijeli na Samojské ostrovy bez jakéhokoliv plánu a neutratili za ubytování a dopravu vůbec nic. Za jídlo vlastně taky ne, protože se tam nic nedalo koupit :-D

Čtvrtek, 25. února, 2016

5 nejvtipnějších zážitků ze stopování ve VÝCHODNÍM TIMORU
Ve
Východním Timoru není snadné cestovat, protože je to nově vznikající země, která získala svou nezávislost od Indonésie před pouhými 14 lety. Chybí zde zatím lepší veřejná doprava, silnice jsou ve špatném stavu a vše se platí velmi draze americkými dolary! Rozhodli jsme se proto procestovat tuto zemi stopem.
Středa, 10. února,, 2016

Kam vyrazit na Nový Zéland
Přemýšleli jste někdy nad tím
zapíchnout to v kanclu a odjet někam daleko? Nový Zéland je skvělou volbou! Můžete si tam celkem slušně vydělat a procestovat tak všechna ta nádherná místa obou novozélandských ostrovů. Dobrým začátkem je požádat o pracovní víza Working Holiday NZ! Podívejte se, jak jsme trávily čas Zélandu my!


SEVERNÍ ostrov

JIŽNÍ ostrovČtvrtek, 4. února, 2016

Nový fotopříběh: Mořští cikáni u ostrova Mabul
Lidé z kmene Badžaů známí jako mořští cikání tráví celý svůj život na moři a málokdy vkročí na pevninu. Dokonce i v dnešní době stále žijí na dřevěných loďkách u ostrovů poblíž Semporny
na Borneu v Malajsii. Jsou pravými mistry moře a potápění bez kyslíku! Nově narozené dítě zpravidla rituálně vhodí do moře :-)

Pátek, 22. ledna, 2016

Máme víza zpět do Indonésie!
Žádost o indonéská víza z
Východního Timoru nebyla vůbec jednoduchá, zvláště když nás požádali o fotografii s červeným pozadím. V Dili je totiž pouze jeden obchod, kde vám foto udělají. Aspoň, že nám půjčili společenský oděv! Všichni lidé v této zemi tak mají stejnou pasovou fotku se stejným sakem a kravatou :-D

Neděle, 10. ledna, 2016

Isla de Gigantes - Ráj na ostrově obrů na Filipínách
Isla de Gigantes je malý ostrov na Filipínách plný
přátelských lidí a smějících se dětí. Bylo dost těžký se tam dostat, protože nikdo neví, kdy pluje loď. Nezbývalo než strávit téměř celý den čekáním v přístavu, ale nakonec to stálo za to! Ostrovy jsou krásné a bez turistů!

Čtvrtek, 31. prosince, 2015

Šťastný Nový rok z ostrova Komodo v Indonésii!!
Pojďme společně skočit
do nových dobrodružství roku 2016!

Čtvrtek, 10. prosince, 2015

Fear Factory - nejlepší práce na světě
Přečtěte si nový článek o tom, jak jsem našel nejlepší práci na světě a mohl tak našetřit peníze na cestu kolem světa. Velké poděkování Fear Factory Queenstown a všem lidem, se kterými jsem pracoval!

Pondělí, 30. listopadu, 2015

Velký bariérový útes, Austrálie
Podívejte se na video z našeho prvního potápění na Velkém bariérovým útesu v Austrálii:

Čtvrtek, 8. října, 2015

Nový hippie fotopříběh
If you're going to Byron Bay, be sure to wear some flowers in your hair.
You're gonna meet some gentle people there!

Pátek, 11. září, 2015

Koupili jsme auto!!
Po drsné přestřelce s bazarovými kovboji v Sydney jsme koupili auto. Pojmenovali jsme ho "Holy", protože je značky Holden a když se něco pokazí, můžeme si snadno zanadávat "Holy shit!!"

Čtvrtek, 10. září, 2015

Australie! Tak jsme tady!!
Se slzou v oku jsme opustili krásný Nový Zéland a vydali jsme se okolo rudého kontinentu. Naše cesta začíná u opery v Sydney!! Teď už jen koupit auto...

Čtvrtek, 20. srpna, 2015

Tahle země nám bude hodně chybět!
Na sněžnicích v Remarkables, Nový Zéland

Úterý, 28. července, 2015

Neskutečné mraky Nového Zélandu
Podívejte se na nový fotopříběh
Neděle, 5. července, 2015

We don't have a dream, we have a plan.
Tohle prostě v kanclu nezažiješ

Čtvrtek, 2. července, 2015

Náš chladný, ale útulný domov v Queenstownu
Pod hvězdami

Pondělí, 29. června, 2015

ŠOKUJÍCÍ! Člen týmu travel4ever okraden na Zélandu!!!
„Mysleli jsme si, že to přijde až v Mexiku a přišlo to tady a neuděláš s tím nic a musíš cestovat dál..."

Úterý, 23. června, 2015

Jeden z největších zážitků na Zélandu!!
Díky Air Milford za úžasný let a plavbu do Milford Sound

Středa, 12. června, 2015

Vítejte v Hobitíně!
Filmová scéna Pána prstenů a Hobita. Podívejte se na fotopříběh z Hobitína.

Sobota, 6. června, 2015

Obyčejný sobotní den v Queenstownu:-)
Ranní strašení lidí ve strašidelném domě následováno úžasným letem helikoptérou s Heli Tours.


Sobota, 30. května, 2015

Velké díky lidem na Samoe!!
Úžasný ostrov - úžasní lidé
Pátek, 22. května, 2015

Šli jsme 4 treky "Great Walks" na Novém Zélandu
Podívejte se na fotografie:


Routeburn Track
Kepler Track

Abel Tasman Coast Track
Tongariro Northern Circuit


Středa, 20. května, 2015

Sandboarding byla skvělá zábava!
90 mile beach
Středa, 18. května, 2015

Lepší je být ovečkou na Zélandu,
než ovcí v kanclu!

Pátek, 15. května, 2015

Snažíme se šetřit peníze na cestování sdílením jedné postele.
Nepotřebujeme žádný extra komfort!


Děkujeme za vynikající spacáky hlavnímu partnerovi cesty HUDYsport a. s.Čtvrtek, 16. dubna, 2015

Konečně jsme zachytili jižní polární záři na Zélandu!!
Sunshine Bay


Velikonoční pondělí, 6. dubna, 2015

Veselé Velikonoce z Nového Zélandu!
Nový Zéland je domovem asi 4 milionů lidí a 40 milionů ovcí :-D
Bee Bee Beeeeeeeeeeeeeeeeeee


Středa, 1. dubna, 2015

Návštěva z Čech!
V březnu jsme měli milou návštěvu z Čech! Franta a Markéta přijeli do Queenstownu! Vzali jsme si týden volno z práce a vyrazili jsme s nimi prozkoumávat krásy jihu. Dojeli jsme na nejjižnější bod Jižního ostrova Nového Zélandu a prošli jsme několik krásných treků v Milford Sound a národním parku Mount Cook. Poté jsme se vrátili do Queenstownu, kde budeme ještě několik týdnů pracovat před naší velkou 6ti týdenní cestou okolo Nového Zélandu a možná i Francouzské Polynésie.


Čtvrtek, 19. března, 2015

Mt Cook, nejvyšší hora Nového Zélandu (3 724 m)
Jezero Hooker Lake bylo zatraceně studený!


Sobota, 21. února 2015

Travel4ever Downhill Tým
Půjčili jsme si kola na downhill a vyrazili jsme na Coronet Peak.
Trošku nebezpečný sport, ale byl to skvělý adrenalinový zážitek!

Pondělí, 16. února, 2015

Tým travel4ever je nyní kompletní!
Vítej v Queenstownu Káťo!


Neděle, 8. února, 2015

Čeští hoši na Zélandu
Mt. Roy, Wanaka, Otago


Čtvrtek, 15. ledna, 2015

Nejlevnější a nejstrašidelnější hostel v Hongkongu
Fotopříběh

Pátek, 9. ledna, 2015

Přílet dalšího člena travel4ever!
Vítej na Zélandu Davide! Už jenom Káťa!

Pátek, 2. ledna, 2015

Nový článek:
Tisíce Buddhů v Longmenu
V okolí městečka Yangshuo se nám nakonec tak zalíbilo, že se nám ani nechtělo pryč. Bohužel jsme déle zůstat nemohli, jelikož jsme již měli na další den dopředu koupené lístky na rychlovlak. Koupit jízdenky dopředu doporučovali všechny zdroje, ze kterých jsme se na cestu připravovali. Lístky jsme tedy kupovali s týdenním předstihem a opravdu byly už tehdy některé časy vyprodané. Cesta rychlovlakem vyšla asi 3krát dráž než cesta klasickým vlakem, ale kilometrů Čtěte více...Středa 31. prosince, 2014

PF 2015
Šťastný nový rok plný cestovatelských zážitků!

Středa 24. prosince, 2014

Veselé Vánoce z Nového Zélandu
Karel jako létající Santa :-)

Pátek, 19. prosince, 2014

Nový článek: Na voru po řece Lí
První večer v Yángshuò jsme se střetli se správcem našeho příjemného hostelu. Hledali jsme u něj rady, kam se v dalších dnech vypravit, abychom unikli turistickým davům. Pán byl velice milý a ještě k tomu uměl dobře anglicky. „Konečně nám tu někdo poradí!“ Zajásali jsme a snažili se z něj vymámit, co nejvíce informací. Poradil nám, kde nejlépe půjčit kola a také nám zdůraznil, ať určitě nevynecháme proslulou plavbu na voru po řece Lí. Krajina kolem řeky je prý neuvěřitelná. Čtěte více...Středa, 17. prosince, 2014

Nový článek:
Ohrožený ráj zelených kopců v Yángshuò
Ačkoliv se nám v Guilinu dost líbilo, zejména kvůli levnému jídlu, které bylo na každém kroku, museli jsme pokračovat v cestě dál. Čekala na nás jedna z nejhezčích scenérií v Číně, a sice krajina kopulovitých kopců a útvarů obklopující městečko Yángshuò. Toto město se stejně jako Guilin nachází na řece Lí. Chvíli jsme přemýšleli, zda se do města dopravit lodí nebo na bambusovém voru. Vzhledem k nabízeným cenám jsme ale raději zvolili jízdu místním autobusem. Čtěte více...Pondělí, 15. prosince, 2014

Úlovek dne v čínské vesnici
Museli jsme nějak přežít

Čtvrtek, 11. prosince, 2014

Nový článek:
Výstup po rýžových terasách Dračí páteře
Na mapě se zdály být terasy jen kousek od Guilinu. Když jsme se ale na cestu zeptali v hostelu, zjistili jsme, že dostat se tam nebude až tak jednoduché. „Jenom cesta tam vám místní dopravou zabere tak 4 hodiny!“ řekli nám na recepci v hostelu a dodali, že budeme muset alespoň dvakrát přestupovat. K rýžovým terasám se dá dostat i jednodušeji s využitím zájezdu od některého z hostelů. Je to ovšem poměrně drahá varianta a navíc se podobnému typu cestování Čtěte více...Úterý, 25. listopadu, 2014

Nový článek:
Jak jsme našli pravou tvář Číny
Po úvodní obhlídce Guilinu a jeho okolí na kolech jsme se tentokrát rozhodli pro pěší výlet městem bez většího plánu. Nejprve jsme narazili na místní tržnici se spoustou pouličních prodejců. Od jedné paní jsme si koupili slanou palačinku a u druhé jsme chtěli koupit sladkou mléčnou rýži. Palačinka byla sice zvláštní a lehce pálivá, ale dala se sníst. Příchuť rýže jsme však v čínštině očividně netrefili a dostali jsme slanou rozvařenou rýži v kuřecím vývaru. Čtěte více...Pondělí, 17. listopadu, 2014

Návštěva hodiny výtvarné výchovy v Číně 
Rýžové terasy Lonji, Guanxi

Pondělí, 17. listopadu, 2014

Nový článek: Guilin, brána do Jihočínského krasu

„Vstávat, připravte se na výstup“, odvodili jsme si z gestikulace průvodčí vlaku, která do nás začala šťouchat už v 5 hodin ráno, aby nás probudila. Zdálo se nám to ještě brzy, když měl být příjezd do Guilinu až za hodinu, a tak jsme znovu usnuli. „Tak ale už!“ vrátila se paní průvodčí po půl hodině a žďuchala do nás ještě o něco silněji. Vypadala dost nervózně, jako by měla sama vystupovat. Nechtěli jsme jí dále provokovat, a proto jsme si začali balit věci a připravovat se na výstup. Čtěte více...Pátek, 7. listopadu, 2014

Gastro okénko z Číny
Opět skvělé Guilinské nudle!

Pátek, 7. listopadu, 2014

Nový článek: Na kole čínskými vesničkami

Hned po příjezdu do Guilinu jsme si půjčili kola a vyrazili poznávat okolní vesničky. Zábava začala už v půjčovně kol, neboť anglicky tam nikdo neuměl ani slovo. A tak přišla na řadu oblíbená pantomima. Nakonec jsme se skvěle domluvili a vydali se na náš první čínský cyklovýlet. Samotné město se ukázalo být větší, než jsme čekali. Byla to spíše taková klasická čínská vesnička s téměř milionem obyvatel. Na velkých křižovatkách byly pro lidi přepravující se na dvou kolech Čtěte více...Úterý, 27. října, 2014


Nový článek: Vlakem do Číny

V poledne jsme si sbalili věci a vyrazili na vlakové nádraží do Shenzhenu, které je vstupem do Čínské lidové republiky. Hongkong jako takový sice patří pod Čínu, ale je zvláštní administrativní zónou s vlastním systémem a měnou, kterou je HK dolar. Na nádraží na nás čekala spousta bezpečnostních procedur. Po hongkongské kontrole následovala čínská vízová a pasová kontrola. Čínská víza jsme měli naštěstí vyřízená již z Prahy. Nakonec ještě následovala Čtěte více...Neděle, 26. října, 2014

Česká vlajka zavlála na rýžových terasách v Číně
Rýžové terasy Dračí páteře, Provincie Guanxi

Úterý, 21. října, 2014

Nový článek: Hongkongem v pohorkách
Hned po příletu do Hongkongu jsme místo mrakodrapů pokukovali po vysokých zelených kopcích, které čněly nad městem. Přímo nad ostrovem Hongkong, kde je největší koncentrace výškových budov se nachází vrcholek Victoria Peak. Tento vrcholek je samozřejmě dost turistický, neboť se nachází v samotném srdci tohoto mnohamilionového města. Pokud se však vydáte trošku stranou, čeká na vás pěkná stezka kolem sousedního vršku. Byli jsme celkem zaskočeni Čtěte více...Pátek, 17. října, 2014

Nový článek: Hongkong, město mrakodrapů
Po extrémně krátké noci strávené v letadle z Dubaje nás vzbudili už ve 3 hodiny se snídaní, neboť čas přistání v Hongkongu byl již ve 4:45. Ani v Dubaji na pulzujícím letišti jsme toho příliš nenaspali, a tak jsme nepřilítali příliš svěží. U výdeje zavazadel jsme si vyzvedli své krosny a opět jsme zaplakali nad jejich velikostí. Přidá-li se ke krosně menší batoh, ač lehký notebook, zrcadlovka a nějaká ta voda, už se jedná o pěknou sbírku věcí, kterou musí člověk táhnout. Čtěte více...Středa, 15. října, 2014


Deštníková revoluce v Hongkongu
Fotopříběh

Pátek, 10. října, 2014


Nový článek: Je libo plavky nebo lyže? Vítejte v Dubaji!
Místo každodenního shonu v práci jsme nasedli na letadlo, čímž začala naše cesta „Z kanclu kolem světa.“ Zamířili jsme na letiště Václava Havla a naší první destinací před měsíční cestou po Číně a Taiwanu byla krátká zastávka v Dubaji. Do Dubaje jsme přilétli o půlnoci a odlet jsme si lehce posunuli až na druhý den odpoledne, abychom si prohlédli toto moderní arabské centrum obchodu. Díky mezipřistání jsme měli šanci se téměř zadarmo podívat na další místo. Čtěte více...Čtvrtek, 9. října, 2014


Hongkong nejsou jen mrakodrapy
Město je neuvěřitelně zelené a v jeho těsné blízkosti je velké množství pláží a turistických cest do exotické přírody.


Hongkong TrailStředa, 8. října, 2014

Vítejte v Hongkongu!
Už od příletu jsme tu populární :-)


Victoria Peak, HongkongPondělí, 6. října, 2014

Ty jo to jsou skvělý baráky, co to je za město?


Burj Khalifa, nejvyšší budova na světě (828 m)Sobota, 4. října, 2014

Už v tom zase lítáme!


Letiště Václava Havla v PrazePátek, 3. října, 2014

Přípravy vrcholí!


Žlutá zimnice a břišní tyfusPátek, 26. září, 2014

Travel party
Rozlučková TRAVEL PARTY se opravdu vydařila! Děkujeme všem co dorazili a přišli se s námi rozloučit!Středa, 24. září, 2014

Nejvyšší budova světa
Naší první zastávkou je Dubai s nejvyšší budovou světa - www.burjkhalifa.ae
Se svými 828 metry drží Burj Khalifa následující rekordy:

  • nejvyšší budova světa
  • nejvyšší nekotvená stavba
  • nejvyšší obytná stavba
  • největší počet pater
  • stavba s nejvýše položenou vyhlídkovou plošinou
  • stavba s nejvýše položenou mešitou a bazénem


Věděli jste, že to chce Saudská Arábie překonat? Přečtěte si více o stavbě budovy Kingdom Tower.Pondělí, 22. září, 2014

Partneři našeho cestovatelského projektu

Našimi partnery jsou společnosti uvedené níže. Jejich stránky můžete navštívit v sekci PARTNEŘI.Pokud chcete být součástí tohoto projektu, neváhejte nás kontaktovat!


Čtvrtek, 18. září, 2014

Čínská víza jsou doma!
Konečně jsme obdrželi naše víza do Číny! Jejich získání bylo o něco složitější než obvykle, ale máme je!

Friday, September 12, 2014

Obdrželi jsme turistické průvodce


Díky našemu sponzoru Nakladatelství Jota jsme nyní dobře vybaveni! Zvažujeme jejich nabídku napsat o cestě kolem světa knihu.
Copyright © 2014 | travel4ever.cz | Karel Stepanek |